O nas

Jesteśmy grupą ludzi zainteresowaną światem muzyki. Naszym celem jest stworzenie małego internetowego świata dla muzyków. Nasze grono nieustannie się powiększa, dlatego i Ty dołącz do nas jeśli dzielisz z nami tą pasję, a ponadto masz talent do tworzenia artykułów, biografii, felietonów oraz relacji z imprez i koncertów.

Napisz do nas e-mail pod adres info@portal.muzyczny.pl, w którym zamieścisz parę informacji na swój temat, swój pomysł na ulepszenie naszego portalu oraz rolę, jaką mógłbyś pełnić w jej tworzeniu.

Portal.muzyczny.pl tworzą:

Kasia Pakowska | Wokalpakowska@gmail.com

buskaGłos jest nie tylko moim narzędziem pracy, ale również przedłużeniem osobowości. Tak go traktuję. Dlatego moja wieloletnia z nim praca nigdy nie polegała wyłącznie na aspektach technicznych takich jak impostacja, barwa, moc, ale przede wszystkim nad zrozumieniem jak przekonania i wyobrażenia o sobie samej wpływają na wszystkie jego aspekty. Kiedy myślę o tym, dlaczego spośród wielu innych zainteresowań, dla których cudem rozciągam dobę, śpiewanie jest dominującą dziedziną w moim życiu, dochodzę do wniosku, że stało się tak dlatego, ponieważ głos i poszukiwanie najlepszej dla niego formy ekspresji pozwala mi niestrudzenie szukać odpowiedzi na pytanie: kim jestem, po co tu jestem i kto tak naprawdę stworzył te wredne komary.

Nie będę wiele pisała o aspektach technicznych ponieważ nie wierzę w coś takiego jak skuteczna metoda. Wierzę natomiast, że najwięcej uczymy się poprzez relacje, czy to z dobrym nauczycielem, czy inspirującym otoczeniem (znajomymi muzykami, muzykującą rodziną) poznając lepiej swoje możliwości i wypracowując własne metody przyswajania i praktykowania zdobytej wiedzy. Będę się kłócić z moimi kolegami po fachu. Nie będzie żadnych pięciu stopni do sukcesu, dziesięciu metod na wzmocnienie głosu ani trzech kroków na uzyskanie „wysokiego C”. Jeśli jesteście zaintrygowani – czytajcie, jeśli skonfudowani – piszcie!

 


chudymeSzymon Chudy | Gitaraszymon@gitara.tv

Rozwój muzyka często jest kojarzony z tysiącami godzin karkołomnej, systematycznej pracy z instrumentem. I tak faktycznie jest. Przynajmniej na początku. Prędzej, czy później każdy zadaje sobie pytanie “dlaczego w ogóle to robię?”. Ja już wiem – chcę pozytywnie wpływać na życie innych ludzi, także Twoje. Mam nadzieję, że moje artykuły, pomogą Ci poradzić sobie z trudnościami, z jakimi my – gitarzyści, borykamy się każdego dnia. Gorąco zachęcam Cię do aktywnej dyskusji, komentarzy oraz do kontaktowania się ze mną na Twitterze i Facebooku. Sz.

 


314498_10151379181269396_485529060_nKuba Wojciechowski | Gitara basowa | wojciechowski.bass@gmail.com

Przez kilkanaście lat pracy artystycznej spotkałem się z wieloma sytuacjami, o których chciałbym Tobie opowiedzieć. Mam nadzieję, że chociaż część z nich pomoże w Twojej karierze muzycznej, jak i w hobbistycznym tworzeniu muzyki.  Głównie piszę o gitarze basowej, ale często zahaczać będę o tematykę relacji międzyludzkich, rozwoju osobistego, pracy w zespole, studio oraz na scenie. Nie jestem nauczycielem muzyki i też w takim tonie nie jest moja część bloga. Natomiast jestem muzykiem, który od wielu lat spełnia swoje marzenia, swoje życie opierając na pasji, determinacji oraz ideałach. Masz pytania? napisz maila!


Zrzut ekranu 2015-01-16 o 00.25.47Mateusz Witkowski | Klawiszemateusz.witkowski87@gmail.com

Artykuły, którymi się z Wami dzielę, nie są jedynie teoretyczną, książkową wiedzą. Staram się przekazać w nich rzeczy, które przez blisko 20 lat mojej edukacji muzycznej udało mi się poukładać, nazwać i przelać na „papier”. Jedne – edukacyjne, inne są opisem doświadczeń, jednak mają wspólny cel – chcę pomóc Wam nauczyć się jak najwięcej i jak najefektywniej. Nie piszę żebyście nie popełniali błędów, bo na własnych błędach uczymy się najwięcej, jednak mam nadzieję, że informacje, które przekazuję, pozwolą Wam ich unikać i będą dla Was materiałem, którego nie udało się Wam znaleźć w podręcznikach, czy gazetach. Zapraszam do kontaktu mailowego!


profilowe MBMichał Bocek | Perkusjabocekmichal@wp.pl

Ostatni czas wytężonej pracy ukazał mi wiele problemów z którymi współczesny perkusista, prędzej czy później musi się zmierzyć. Praca nad sobą, samodyscyplina, samorozwój – w tym dziale mówić będziemy nie tylko o technicznych, ale również mentalnych kwestiach, dlatego mam nadzieję, że porady te będą skuteczną pomocą i inspiracją do dalszej gry na bębnach. W temacie Testy, ukazywać się będą testy sprzętu, porady, jak wybierać i czym się kierować np. przy wyborze stołka lub pada do ćwiczeń. Gorąco zachęcam do kontaktu mailowego! 

 

 

 

 

Pin It on Pinterest