Perkusja

DSC_0942foto: Hubert Grygielewicz

Ostatni czas wytężonej pracy ukazał mi wiele problemów z którymi współczesny perkusista, prędzej czy później musi się zmierzyć. Praca nad sobą, samodyscyplina, samorozwój – tym dziale mówić będziemy nie tylko o technicznych, ale również mentalnych kwestiach, dlatego mam nadzieję, że porady te będą skuteczną pomocą i inspiracją do dalszej gry na bębnach. W temacie Testy, ukazywać się będą testy sprzętu, porady, jak wybierać i czym się kierować np. przy wyborze stołka lub pada do ćwiczeń. Gorąco zachęcam do kontaktu mailowego! 


WPISY:

  1. Czym jest pasja, systematyczność i planowanie pracy?
  2. WIELKI TEST PADÓW!
  3. Jak prawidłowo siedzieć za bębnami? (+ test stołków)
  4. Podstawy rozgrzewki – rozciąganie i wyrównanie uderzeń

 


 

Michał Bocek – perkusista, muzyk sesyjny

Kontakt : www.michalbocek.pl, www.facebook.com/bocekmich, bocekmichal@wp.pl

 

Michał Bocek – Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie perkusji dra Dariusza Kaliszuka przy Zakładzie Jazzu i Muzyki Estradowej.

Jako uczeń Państwowej Ogólnoształcącej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu rozpoczął swoją przygodę z perkusją klasyczną w wieku 11 lat i już w pierwszym roku nauki został laureatem I nagrody podczas Makroregionalnych Przesłuchań Klas perkusji I i II stopnia w Stargardzie Szczecińskim, a rok później otrzymuje wyróżnienie podczas Ogólnopolskich Przesłuchań uczniów szkół Muzycznych I i II stopnia w Olsztynie. Kolejnym sukcesem było wyróżnienie zespołowe na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Perkusyjnych w Krakowie, już jako uczeń prof. Mariana Rapczewskiego w POSM II st. im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

Dwa lata później (2007r.), już jako uczeń dr Krzysztofa Przybyłowicza, zostaje laureatem I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Gry na zestawie Perkusyjnym Drumbattle w Legnicy. Po ukończeniu dyplomem szkoły muzycznej, rozpoczyna studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wocławiu.

2011 rok –  występ na Międzynarodowym Festiwalu „Jazz nad Odrą” wraz z Marcin Fic Quintet zbierając bardzo pozytywne recencje oraz obierając w konsekwencji nagrodę na „Indywidualność jazzową” przez lidera grupy.

2012 rok – wyróżnienie zespołowe na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowymw Tarnowie z zespołem „Marzena Cybulka Quintet”.Kilka miesięcy później, Michał bierze udział w Międzynarodowym Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym „DRUMFEST” w Opolu, gdzie jurorami byli m. im perkusista Mike Terrana oraz basista Anthony Crawford (znany również z współpracy m.in.z Justin’em Timberlake’m), Michał zdobywa tam II nagrodę.

Przełom lat 2012/2013 jest czasem na podnoszenie własnych kwalifikacji zawodowych, mianowicie Michał przyjmuje ofertę pracy w dobrze znanej mu Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, jako nauczyciel perkusji. Wraz z zespołem kameralnym bierze udział (jako nauczyciel prowadzący) w Makroregionalnych Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych Szkół I i II stopnia w Bydgoszczy organizowane przez CEA(Centrum Edukacji Artystycznej). Pod koniec czerwca zdaje egzamin i zdobywa awans na stopień nauczyciela kontraktowego.

Lata 2013/14 to czas pełen wrażeń koncertowych m. in. początek współpracy z zespołem Brainfreezer Soundsystem, z którym dwukrotnie występuje na Poznańskich Juwenaliach supportując zespół Moniki Brodki i formację KAMP!. Z zespołem „Nie strzelać do pianisty” gra support zespołu „Feel”, a z kwintetem jazzowym SkieBieDieBie zdobywa II miejsce w ramach Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego RCK Pro Jazz w Kołobrzegu. Kolejną nagrodą jest III miejsce w konkursie zespołów jazzowych Jazz Juniors w Krakowie.

Kolejnym etapem jest rozpoczęcie współpracy z zespołem The Jan Gałach Band (zdobywca nagrody BLUES TOP 2013 i 2014), z którym rozpoczął pracę nad wydaniem kolejnej płyty.

Współpracował/współpracuje z takimi składami i artystami jak: Marta Podulka, Maciej Balcar, Grzegorz KapołkaThe Jan Gałach Band, Flying Moses, Brainfreezer Soundsystem, SkieBieDieBie, Quintet Marcin Fic Quintet, Marzena Cybulka Quintet, Nie strzelać do pianisty, Hoodoo Band, Blueberry Band, Daro Blues Band, The Funky New Orleans, Winylove, Kasia Grzesiek, .

Pin It on Pinterest